Den dětí - 2017

07.06.2017 21:34

Ve čtvrtek 1. července dostaly naše děti velký dárek od maminek z MŠ. Zorganizovaly pro ně den, na který hned tak nezapomenou. V areálu školy připravily dvanáct stanovišť, na kterých si děti vyzkoušely všechny svoje smysly. U tanečnice zjišťovaly podle chuti různorodou zeleninu i ovoce, u lesní víly procvičovaly hmat, u myslivce si ověřovaly znalosti listů, zvířat a jejich stop. Levhartovi pomohly s tříděním odpadu, čarodějnice si v kouzelné nádobě pro ně  připravila rozličné záludné otázky. Svou zručnost si ověřovaly u vodníka, přesnost u další tanečnice a kočičky, obratnost u kouzelníka a kašpárka. Rákosníček dohlížel na správnou techniku jízdy na koloběžce a odrážedle, Popelce zvládly oddělit od sebe hrách, kukuřici a fazole. Zakončením pohádkové cesty pak bylo objevení truhly s pokladem u pirátky. 
Všechny úkoly plnily s nadšením sobě vlastním děti různého věku v čtyřčlenných až pětičlenných družstvech. Nádherné dopoledne pak završily dováděním na nafukovací skluzavce.
A protože i sluníčko se rádo zúčastnilo, byl to pro všechny nezapomenutelný zážitek.
Všem maminkám, které se do dětského dne zapojily mnohokrát za všechny děti děkuji, stejně jako sponzorům, kteří finančními částkami přispěli k nákupu odměn, pronájmu skákacího hradu či zapůjčení kostýmů. (obecní úřady Pozděchov a Prlov, Dřevostav Prlov, firma Petr Zádrapa a rodiče dětí ZŠ i MŠ)  L. Skanderová

 

Foto zde

Zpět