Den dětí 2019

10.06.2019 10:06

V pátek 31. 5. se ve škole uskutečnil tradiční Dětský den, který pro děti připravili jejich rodiče. Tématem letošního dne byly „Staré časy“
Děti si na sedmi stanovištích mohly vyzkoušet různé práce, které dříve patřily k běžnému životu.
Vyzkoušely si stloukání másla, drhnutí peří, poznávaly různé druhy mouky a jejich mletí, mohly ochutnat připravené jednoduché placky. Zahrály si na Popelku při přebírání luštěnin a zjišťovaly, jak dobře umí rozeznat různé druhy bylin a koření.
Největší zájem byl o stanoviště, kde si ukázaly různé druhy nářadí potřebné k práci se dřevem a řezaly klasickou pilkou. Nevšední zájem byl rovněž o praní prádla na valše a přišívání záplat.
Děti, které zrovna neplnily žádné úkoly, si nechávaly namalovat obličej, vytvořily si ozdobu z pedigu nebo korálků a zastřílely si z luku nebo samostřílu. A pokud nic z toho nezaujalo, zaskákaly si v nafukovacím dětském koutku, na který se složily obce Pozděchov a Prlov.
Pokud našly správný klíč od truhly, získaly  na závěr vytouženou odměnu, kterou zakoupili organizátoři z finančních darů rodičů školky i školy.

Dětský den byl úžasný, a proto chci velmi poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci ( Hromadová J., manželé Z. a M. Novosadovi, Michalíková J., Balejová K., Kratinová M., Polčáková P., Polčáková P., Čalová D., Slánská V., Slezáková M., Zádrapová L., Zichová G. Smrčková J.) nebo přispěli finančním obnosem na odměny a pronájem dětského koutku.

Foto zde

Zpět