Den matek - 2017

16.05.2017 20:25
Rok uběhl jako voda a opět jsme slavili 14. května Den matek. Jako každoročně si naše děti pod vedením svých učitelek připravily krásná vystoupení, kterými potěšily nejen své maminky, babičky, prababičky, ale i všechny hosty v sále. A přestože vše začalo výpadkem elektrického proudu, skončilo to výborně. 
Nejmenší děti se proměnily v kuřátka, která se batolila kolem své slepičí mámy. Starší děti pak přirovnávaly své maminky k rozkvetlým květům na louce.
Školáci zase předvedli, že cestovat ze svého rodiště přes pohádkový les až do Londýna je pro ně úplná hračka, zvláště, když začne jít opět elektrika.
Na závěr pak každá maminka dostala od svého milovaného dítěte vlastnoručně vyrobený dárek a přáníčko.
S posledním dárkem pak přišly ženy pěveckého sboru Dividum pod vedením Ludmily Juráňové, které zazpívaly nádherné písně.
Dárek v podobě obrovského poděkování patří všem učitelkám, které krásná a vtipná vystoupení připravily a zajistily výzdobu kulturního sálu, pak také pracovníkům obce, kteří pomohli s výrobou dekorací, rodičům, kteří ušili či zakoupili masky a obci Prlov, která zapůjčila kostýmy pohádkových postav.
A v neposlední řadě děkuji všem dětem, které se pro své maminky naučily texty básní, písní, pohádek a scének, jenž některé byly i velmi obtížné. Věřím, že jejich nejmilejší  nešetřili doma chválou.       
Foto zde  
Zpět