Exkurze ve vsetínské knihovně

03.04.2012 13:40

V úterý 3. 4. 2012 jsme společně u příležitosti Dne dětské knihy navštívili prostory Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Děti měly možnost prohlédnout si informační centrum, výpůjční oddělení, studovnu, byly seznámeny s chodem a zabezpečením knihovny, prohlédly si knihy a časopisy, které je nejvíce zaujaly, poseděly v komunitním klubu a Janička si dokonce zahrála na piano.

 

Kdo by řekl, že dnešní děti už kniha vůbec nezajímá, by se v tomto případě mýlil. Ty naše nadšeně hledaly knihy, listovaly a pročítaly v nich, byť to v mnoha případech byly například pouhé komixy, ale i to se přece počítá! Rodiče, neváhejte proto a nechejte dětem vystavit průkazku v knihovně a podporujte je ve čtení, protože…

…Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. (Jan Amos Komenský)

FOTOGRAFIE ZDE

Zpět