Karneval v MŠ - 2019

22.02.2019 12:47

Karnevalové období je v plném proudu, a tak i přes zvýšenou nemocnost dětí nesměl chybět karneval ani v naší MŠ. V úterý 19. února se hned od rána začaly objevovat ve dveřích děti s různými krásnými maskami.
Po ranních hrách a svačince se děti vydaly do školy, kde ukázaly své nádherné masky starším kamarádům. Po návratu do školky na ně čekal první karnevalový úkol, ve kterém si děti procvičily především jemnou motoriku, ale i trpělivost. Úkol zněl: „Pomozte princezničce navléci zpět její poztrácené korále.“ Protože máme šikovné děti, tak to byla pro ně docela hračka.
Po promenádě ve škole a prvním úkolu dětem vyhládlo, proto byla vyhlášena pauza na ovocnou svačinku. A protože to by den výjimečný, tak děti dostaly navíc od kamarádky – červené Karkulky ještě bábovku, kterou s maminkou upekla pro všechny děti.
Plny sil se děti pustily do dalších úkolů, ve kterých si postupně procvičily: motoriku, soustředěnost, obratnost, přesnost i rychlost (předělávání kolíčků, hod na cíl, cesta po „kamíncích“ přes bažinu). Za každý splněný úkol děti dostaly do kartičky křížek.
A když už dětem po tolika úkolech docházely síly a blížil se čas obědu, rozloučili jsme se s letošním karnevalem diskotékou s balónky a závěrečným fotografováním. Protože máme ve školce moc šikovné děti a všechny splnily úkoly na jedničku, dostal každý od motýla Emanuela za odměnu balíček s pastelkami, ořezávátkem, balonkem a taky nějakou tou sladkostí. Všichni jsme si karnevalový den moc užili a už teď se těšíme na ten v příštím roce.
T. Mrnuštíková

Foto zde

Zpět