Masopustní průvod Pozděchovem

08.03.2019 15:18
Již počtvrté si žáci 4.+5. třídy spolu s učiteli připomněli starý lidový zvyk - ostatky.
V úterý 5. března se vydal fašankový průvod žáků 4. a 5. třídy v čele s medvědem, nevěstou a ženichem vesnicí. Nejdříve rozveselili děti ve škole a školce, pobavili i paní kuchařky. Pak se vydali vesnicí, aby navštívili své rodiny a známé. Celý průvod byl zakončen na obecním úřadě, kde děti dostaly i tradiční koblihy a další dobroty. Letos byl průvod obzvláště pestrý a veselý, jelikož si děti zodpovědně připravily masky a nebály se zatancovat si i s dospělými.
K tanci krásně hrála harmonika, takže ani nevnímali, že během pochůzky bylo chladné aprílové počasí.
Děkujeme všem, které jsme navštívili, za bohatou odměnu a věřím, že budeme v této pěkné tradici pokračovat.
L. Skanderová
Foto zde
Zpět