Škola zdravé 5

14.02.2019 11:00

V pátek 8. 2. 2019 se uskutečnil další díl výukového programu Škola zdravé 5.
Program seznámil nejmladší žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který plnili žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírali „pětky“.
Starší děti  měli zcela nový program Nakupování se Zdravou 5. Pod vedením lektorky si žáci prošli deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěží odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy.   L. Skanderová

Foto zde

Zpět