Vánoční tvoření

07.12.2017 15:36

V pátek 1. 12. 2017 se v základní škole v Pozděchově pořádaly vánoční dílny pro děti a jejich rodiče. Již při vstupu vítala škola své návštěvníky sváteční vánoční výzdobou, laděnou do zasněžené bílé barvy, na které se podíleli žáci a zaměstnanci školy.

Děti chodily postupně od třídy ke třídě a s nadšením sobě vlastním se pouštěly do výroby různých vánočních dekorací, ozdob či dárečků, kterých tu bylo na výběr spoustu. Rodiče dětí se zájmem přihlíželi a někteří se také s chutí do tvoření zapojili. V každé třídě se vyrábělo něco jiného; pod vedením pracovníků školy nebo pozvaných hostů tu vznikaly nádherné výtvory v podobě andílků z ubrousků, hvězdiček z korálků nebo originálních přáníček ze stočených papírků. Také se vyráběly vkusné dárkové tašky, závěsné ozdoby na dveře, zasněžené svícny ze špalků a mnoho dalšího. Malí i velcí zájemci si mohli vyzkoušet i tradiční zdobení perníčků a tvarování vizovického pečiva.

Vánoční hudba, světla svíček, dobrá nálada a smích dětí i dospělých doplňovaly poklidnou pracovně sváteční atmosféru této předvánoční akce. Nechybělo ani malé občerstvení konané v jídelně školy. Vyrobené předměty si děti odnášely s sebou, aby s nimi vyzdobily domovy či potěšily své blízké. G. Zichová
Děkuji vřele všem, kteří se na organizaci dílen podíleli, nachystali výrobky na prodej, připravili pro děti občerstvení či nádherně vyzdobili celou školu.
Děkuji vřele všem, kteří se na organizaci dílen podíleli, nachystali výrobky na prodej, připravili pro děti občerstvení či nádherně vyzdobili celou školu.   L. Skanderová
Foto zde
Zpět