Výlet do Štramberka

02.07.2017 21:16

V pondělí 26. 6. 2017 žáci 1. - 5. třídy navštívili malebné městečko Štramberk. Od rána nás provázelo krásné, teplé, slunečné počasí. Hned po příjezdu na místo nás přivítala kamarádka Terezka a doprovázela nás celý den programem: „Kdo si hraje, nezlobí“. Děti dostaly kartičky, kde si lepily nálepky za splněné úkoly nebo za navštívená místa.
První naší zastávkou byla jeskyně Šipka, kde se děti setkaly s pravěkým člověkem Bertíkem a dozvěděly o prvních obyvatelích, o významném nálezu čelisti neandrtálského dítěte a o pravěkých šelmách, o medvědovi a dalších zajímavých tvorech, kteří tam žili. Před druhou zastávkou se k nám přidal Terezčin kamarád František a my jsme se rozdělili na dvě skupiny. Terezka s 1. a 2. třídou navštívila pekárnu, kde se peče tradiční perníková pochoutka, štramberské uši. Zde jsme měli možnost vidět na vlastní oči, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři jsme si také jedno ucho sami upekli a snědli. František s 3. - 5. třídou navštívili Mini ZOO, kde si prohlédli expozici exotických hadů, pavouků, ještěrů a opiček. Další zastávkou bylo Muzeum Zdeňka Buriana, které jsme navštívili všichni společně.
Po přestávce, během které si mohly děti nakoupit suvenýry, jsme se vydali na Štramberskou Trúbu. Pod věží si děti vyrobily svíčku ve tvaru Štramberské Trúby. Poté jsme po strmých schodech vystoupali až skoro na vrchol věže i na ochoz, ze kterého byl nádherný výhled na město Štramberk i okolí. Na závěr jsme se ještě jednou rozdělili na dvě skupiny, kde mladší děti navštívily Mini ZOO a starší pekárnu.  Všichni získali všechny nálepky, rozloučili s Terezkou i Františkem a vydali se na zpáteční cestu.  Výlet se všem líbil a všichni byli spokojeni.      J. Kovářová  

Foto zde

Zpět