Výlety mateřské školy

28.06.2019 11:20

V červnu se konaly 2 převážně turistické výlety pro děti. Oba výlety byly naplánovány tak, aby děti co nejvíce poznávaly okolí svého domova a těšily se z pobytu v přírodě.

 Nejprve si děti vyšly na paseky ke Kovářům do Prlova, kde pro ně rodiče uspořádali krásný dopolední program. Děti nejprve musely hledat správnou cestu podle fáborek (a když byla cesta převážně do kopce, dětem to vůbec nebránilo v běhu, přestávky si dělaly hlavně na hledání hřibů a lesních jahod J) a v cíli je po svačince čekaly velké úkoly. Děti ve skupinách hledaly 3 různé poklady podle mapy (a kluci si ten svůj užili snad nejvíc, protože byl ukrytý v traktoru), krmily zvířata, přetahovaly se lanem (a vyhráli maláčci!!! J), klouzaly se na skluzavce, hrály si v domečku a na závěr dostaly sladký nanuk, který jim dodal energii na sestup do školky. Nejen děti, ale i paní učitelky si výlet na paseky moc užily! Děkujeme Kovářovým za pozvání a realizaci krásného dopoledne!! J

Na druhý výlet děti vyrazily na Vartovnu. Přes počáteční dětské obavy nám cesta dobře ubíhala a děti si užívaly pobytu v přírodě. Na cestě se učily orientovat se podle turistického značení cest, sledovaly stopy zvířat (zcela jistě tvrdily, že nás sleduje puma J), pozorovaly pulce a žabky v kalužích a sbíraly lesní jahůdky. Cestu na Vartovnu děti ze školky zvládly i s přestávkami za necelé dvě hodiny. Na vrchol rozhledny se sice dostala jen hrstka nejstatečnějších, ale pochvalu mají všechny děti, které se odhodlaly (zpočátku) neohroženě vystoupat i do nižších pater rozhledny. Po svačince od maminky děti ještě dostaly perníkovou dobrůtku od Sofinky (děkujeme její mamince za upečení!!!) a mohlo se vyrazit do Seninky. Tam už na nás čekalo velké překvapení – historický autobus, který nás dovezl zpět do školky. Děti zvládly na výšlapu ujít necelých 6 km J. Sláva nazdar výletu – nezmokli jsme a jsme tu!

Foto zde

 

Zpět