aktuality

Naši žáci a děti si mohli hned druhý den školy zkusit usednout za volant cisterny, obléci si helmu nebo zkusit ovládání pravé hasičské stříkačky. To a mnohem více nabídli našim dětem ve škole i ve školce dobrovolní hasiči pan Pavel Zicha a Jan Macháček, za což jim patří velké a srdečné poděkování a ocenění.

Prázdniny opět utekly jako voda a ve středu 1. září se uskutečnilo slavnostní zahájení školního roku 2021/2022. Paní učitelky, vychovatelky, asistentky, kuchařky, uklízečky, pan učitel, pan školník a všichni kdo mohli pomoci, vše pečlivě připravili, aby nový školní rok mohl skvěle začít.

Prázdniny nám utekly jako voda a škola už nám klepe na dveře. Nejen budoucí prvňáčci a nulťáčci jsou jistě nedočkaví a zvědaví, co vše si na ně nový školní rok přichystá. S úsměvem na tváři dáme každému dni šanci, aby se stal nejkrásnějším dnem našich životů.

TÁBORY 2021

23.07.2021

Tento rok u nás ve školičce proběhly dva letní tábory. Věříme, že si tento speciální zážitek děti moc užily, nabraly nové vědomosti a strávily hezký čas s kamarády.

Zdálo by se, že 30.červen není žádné slavnostní datum, ale když se podíváme blíže, zjistíme, že je naopak velmi významné.

DEN DĚTÍ

25.06.2021

"Na pátek 25. června 2021 jsme se fakt všichni moc těšili. Maminky a tatínkové pro nás připravili báječný den plný her, tvoření, vyrábění, ale také zajímavých hádanek a nových informací z celého světa. Bylo to moc prima. Za jedno dopoledne procestovat celičký svět se jen tak někomu nepodaří. A na závěr na nás čekala i super odměna."

V pondělí 21. června proběhl v tělocvičně Základní školy Pozděchov tenisový turnaj dětí. Prezentovalo se celkem 20 hráčů, kteří hráli celkem ve dvou kategoriích - mírně pokročilí (10 hráčů) a pokročilí (10 hráčů). Turnaj v obou kategoriích se velmi podařil a především v pokročilých byly vidět nádherné zápasy. Všechny děti obdržely věcné ceny a už...

Ve středu 23. 6. žáci 1. - 5. třídy naší školy vyměnili místo ve školní lavici za místo v autobuse, který nás dovezl do malebného městečka Brumov-Bylnice. První kroky směřovaly na náměstí, kde se děti osvěžily zmrzlinou anebo ledovou tříští. Z náměstí jsme dále pokračovali po dlouhých schodech na hrad Brumov, který se nachází na výběžku kopců přímo...

Tato velká událost se udála 22.6. v naší pozděchovské knihovně. Děti byly slavnostně pasovány na rytíře Řádu čtenářského a na památku dostaly hezké knihy.

Ve čtvrtek 17. června jsem byla se svou třídou na exkurzi vizovického zámku. Přestože jsem již za svá dlouhá léta ve školství navštívila spoustu zámků a hradů, takovou přednášku jsem ještě nezažila. Paní Magda Bařinová přizpůsobila výklad o zámku věku dětí tak, že nebyla minutka, kdy by děti nedávaly pozor. Neustále udržovala kontakt s dětmi pomocí...

Ve středu 16.6. přivítali naši žáci první třídy předškoláky z naší mateřské školy.

V úterý 15.6. jsme se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky, kteří se už v září vydají na novou cestu jako prvňáčci.

V návaznosti na Výzvu MŠMT s názvem "Letní kempy 2021" jsme ve spolupráci
s Lískou, z.s. pro děti připravily dva letní (červencové) příměstské tábory. Tyto kempy se uskuteční v areálu školy a jeho okolí.