DEN BEZ ZRAKU

10.11.2023

V pátek 10. 11. 2023 si pro nás naši studenti z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně z Fakulty humanitních studií připravili báječný program s názvem "Den bez zraku" a to k příležitosti Dne nevidomých. Program proběhl v rámci projektu studentů 1. ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Pro děti si studenti v tělocvičně školy připravili zajímavé aktivity, ve kterých si děti mohly vyzkoušet své smysly na vlastní kůži. Děkujeme za zkušenost a možnost vlastního prožitku. 

Bylo to báječné!


DEN BEZ ZRAKU

Dne 10. 11. proběhl v naší škole projekt s názvem DEN BEZ ZRAKU, který pro nás uspořádali studenti z UTB.

Díky tomuto projektu jsme si mohli vyzkoušet, jaké je to být nevidomým člověkem. Připravená stanoviště nám pomohla pochopit, jak se takový člověk cítí při vykonávání běžných aktivit.

Na začátku nám studenti pustili video o nevidomých lidech a potom následovala stanoviště.

Stanoviště byla rozdělená podle jednotlivých činností, které nevidomým lidem usnadňují život. Mohli jsme zkusit, jaké to je, přejít překážkovou dráhu se zavázanýma očima, zkoušeli jsme také poznat věc podle vůně, protože nevidomý člověk má silnější smysly právě proto, že má oslabený smysl zraku. Jedno stanoviště bylo zaměřené na cit v nohou, kde jsme kráčeli po uměle vytvořené stezce a hádali, na co jsme šlapali. Na posledním stanovišti jsme podle hmatu skládali skládačky.

Celý tenhle den bych ohodnotila 10/10

Zpracovaly: Michaela Filáková a Eliška Kolaříková