DEN NA RUBY

29.06.2022

Parlament informuje

Ve středu 22. 6. po domluvě s paní ředitelkou a třídními učitelkami, jsme si vyzkoušeli, jaké to je učit... vlastně vyučovat. Protože je nás pět páťáku a máme ve škole pět tříd, domluvili jsme se, že každý z nás si zkusí učit jednu třídu. 

Našich nejmenších "nulťáčků" se ujal Jakub, který měl připraveny především pohybové aktivity, ale nechybělo ani zklidnění v podobě přečtené pohádky. Prvňáčky si vzala na starosti Leonka, která provázela děti první dvě hodiny jejich vyučování. Ve třídě bylo tichoučko, že by jste slyšeli špendlík spadnou. Děti Leonku opravdu poslouchaly. Druhou třídu převzala rozhodná Rosi. Nikdo se ve třídě nestačil nudit, stihla tolik aktivit a her, že na pracovní sešit ani nedošlo. Třeťáky provázela Dominička. Se staršími už to bylo náročnější, ale vše zvládla skvěle. No a do třídy našich budoucích nejstarších vstoupil v brýlích a s hrníčkem s "kávou" Ráďa. Svou funkci učitele vzal zodpovědně. Nechyběla ani kontrola a okamžitá zpětná vazba. Učitelé v roli dětí "drželi basu" a ani na chvilku nevyrušovali. 

Děkujeme, že jsme si také mohli zkusit, jaké to je za katedrou, před tabulí. A řeknu Vám, nebyla to až taková sranda. Myslím, že jsme si to vzájemně užili a zpestřili. Příští rok to zkusíme znovu....

Váš parlament