LYŽÁČEK 2022

20.02.2022

V týdnu po jarních prázdninách se děti z naší malotřídky učily lyžovat na perfektně připraveném svahu v Pozděchově. I přes nepříznivě znějící předpovědi byl svah s nasazením pana Pavla Zichy a jeho rodiny vždy skvěle připraven. Za to mu patří srdečné poděkování.

Velké díky patří hasičům a panu Zichovi, který hasičským autem dovážel a odvážel děti ze školy na svah a do školy ze svahu a také rodičům, prarodičům a rodinným příslušníkům, kteří s dovozem vypomáhali. Panu řediteli ZŠ Valašská Polanka za půjčení stupínků vítězů, bez kterých by to nebylo ono. Děkujeme.

Dětem se věnovali zkušení, milí, ochotní a zábavní instruktoři, instruktorky, paní učitelky a páni učitelé, kteří je provedli základy lyžařského umění. Na konci týdne všichni zvládli vyjet na vleku, držet lyžařský postoj, sjet svah oblouky a bezpečně zastavit.

Každý správňácký lyžák končí závěrečnými závody, ani ten náš nebyl výjimkou. Na všechny děti čekaly suprovní odměny, které nám pro školičku věnovali skvělí sponzoři: Olšák Vsetín, Coop Jednota Vsetín, Tart Pardubice a Business Logic. Děkujeme. Diplomy, které připravila Kristýna Zgarbová předávali přímo na svahu oba naši páni starostové pan Ing. Jaroslav Sláčík z Pozděchova a pan Ing. Jaromír Kratina z Prlova. Soutěžilo se v pěti kategoriích. Ale vítězství patří každému.

S poděkováním všem

Petra Zgarbová, ředitelka