LYŽÁČEK 2023

06.02.2023

Letošní lyžáček se neobešel bez komplikací. Počasí nám nachystalo více starostí než jsme očekávali. První termín lyžáčku jsme z důvodu nevhodných sněhových podmínek museli přesunout - a to na neurčito. Dovedete si představit kolik starostí tato informace způsobila... Objednané půjčení lyží, naplánované směny v práci rodičů, nejistota termínu, odvolání instruktorů a další a další starosti... Přesto se lyžáček, díky úsilí a trpělivosti všech, podařil. V týdnu před jarními prázdninami se žáci ze Základní školy z Pozděchova a z Leskovce dočkali. V pondělí 6. února jsme se všichni sešli na perfektně připraveném svahu v Pozděchově. Poděkování za dobrý odhad sněhových podmínek a osobní nasazení při přípravě svahu patří panu Pavlu Zichovi a jeho rodině.

Velké díky patří obci a panu Macháčkovi, který hasičským autem dovážel a odvážel děti ze školy na svah a do školy ze svahu a také rodičům, prarodičům a rodinným příslušníkům, kteří s dovozem vypomáhali. Děkujeme panu Radku Zichovi, který se staral o sjízdnost cesty vedoucí ke svahu a také zaskočil jako řidič při odvozu dětí. Panu řediteli ZŠ Valašská Polanka za půjčení stupínků vítězů, bez kterých by to nebylo ono. Paní Kratinové za vynikající občerstvení přímo na svahu, po buchtách se jen zaprášilo... Děkujeme.

Dětem se věnovali zkušení, milí, ochotní a zábavní instruktoři, instruktorky, paní učitelky, páni učitelé i ochotní rodiče, kteří je provedli základy lyžařského umění. Na konci týdne všichni zvládli vyjet na vleku, držet lyžařský postoj, sjet svah oblouky a bezpečně zastavit.

Každý správňácký lyžák končí závěrečnými závody, ani ten náš nebyl výjimkou. Na všechny děti čekaly suprovní odměny, které nám pro školičku věnovali sponzoři: Coop Jednota Vsetín, Olšák Vsetín, Tart Pardubice a Business Logic. Děkujeme. Diplomy a dárečky předávali přímo na svahu oba naši páni starostové pan Ing. Jaroslav Sláčík z Pozděchova a pan Ing. Jaromír Kratina z Prlova.

Každý udělal obrovský pokrok, každý je vítězem.

S poděkováním všem

Petra Zgarbová