Školní výlet 0.-3.ročníku

30.05.2022

V pondělí 30. 5. 2022 žáci 0. - 3. třídy vyměnili místo ve školní lavici za místo v autobuse. Po deváté hodině jsme dorazili do malebného městečka Štramberk. První zastávka byla u jeskyně Šipka, kde jsme se potkali s pravěkým člověkem Bertíkem a děti se dozvěděly více o zajímavostech spojených s jeskyní. Například, že se tam natáčela známá pohádka: "Když draka bolí hlava."

Další zastávkou byla pekárna štramberských uší, kde si každý jedno perníkové ucho vyrobil a snědl. Děti velmi zaujala návštěva mini zoo, kde chovatel a cestovatel Marek Jeřábek dětem svým poutavým výkladem představil rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči viděly dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. Kdo se nebál, mohl se vyfotit s hadem za krkem a nechyběla ani ukázka krmení exotických zvířat.

Závěrečnou zastávkou byl skákací hrad s překážkovou dráhou. Během dne si děti nakoupily drobné dárky a výborné štramberské uši. I když bylo během dne chladnější počasí, výlet se velmi vydařil a všichni jsme si tento den krásně užili.

za všechny výletníky napsala Mgr. Jitka Kovářová Ondrušková