VÁNOČNÍ DÍLNY

09.12.2022

Děkujeme za pomoc, díky Vám všem se Vánoční dílničky mohly stát místem k setkání s příjemnou atmosférou a naladěním na předvánoční atmosféru.


Sdílíme zážitky našich školáků, které byly vybrány ze slohových dílniček našich čtvrťáků: 

"V letošním školním roce nás čekalo mnoho akcí. Jednou z nich byly VÁNOČNÍ DÍLNY. Ty v naší škole probíhají každý rok. I letos nás neminuly. Jedná se o zábavnou akci, kde se vyrábí vánoční výrobky. Nejvíce mě bavilo vyrábění tašek. Vyrobila jsem si tašku s motivem zvonečku, ale mohlo se vyrobit i mnohem více výrobků např. přáníčko, dřevěný andílek, ozdoba na stromeček, nebo jsme si mohli nazdobit výborný perníček. Ze všeho jsem nestihla jen přáníčko. Nejlepší ze všeho bylo, že jsem si nemusela jen věci vyrábět, ale mohla jsem i koupit krásné výrobky od předškoláků nebo žáků nulté třídy. Mohli jsme si koupit i občerstvení. Ochutnala jsem ho spoustu. Celé vánoční dílny byly moc krásné."

"Vánoční dílny byly velmi krásné. Moc se mi líbily. Udělala jsem si pár výrobků. Bylo tam hodně lidí i hodně dětí. Probíhalo to tak, že jsem si koupila žeton na dílničku, abych si mohla udělat výrobek. V jídelně sis mohl koupit občerstvení a pití. Maminky tam napekly cukroví. Dále paní kuchařky a pan školních s paní uklízečkou prodávali punč, kávu, párek v rohlíku a ostatní dobroty. Rozhodla jsem se, že si vyrobím andílka, tašku, svícen a výrobek u řezbářů. Z VÁNOČNÍCH DÍLEN jsem odcházela velmi spokojená." 

"Vánoční dílny se nám moc povedly, byla jsem nadšená, jak jsme tohle všechno mohli stihnout za tak krátkou dobu. Vytvořili jsme BETLÉM, který si pak lidi prohlíželi a myslím, že se jim hodně líbil. Pak jsme nazdobili stromeček. Maminky také přinesly mnoho dobrot a drobnůstek k doladění předvánoční atmosféry. Moje maminka udělala pytlíčky se solí na dochucení, cake pops, to jsou lízátka v košíčkách, ostatní maminky napekly také výborné cukroví. I dílničky byly nádherné. V každé třídě byla jedna nebo dvě dílny. V páté třídě jsem si vyrobila svícen, pak jsem si udělala tašku, která se mi hodně líbila a ještě jsem si nazdobila perníčky, které byly výborné. Také přišla moje maminka s bráchou a teta se sestřenicí a dílničky se jim také hodně líbily. Já jsem si koupila baňky z provázků, které dělali nulťáčci a hodně se jim povedly. Vánoční dílny byly krásné." 


9.12.2022 od 16:30 proběhnou v prostorách naší školy vánoční dílničky. Budete si moci vyrobit mnoho vánočních ozdob nebo navštívit prodejní stánek našich žáků. 

Na rozdíl od minulých let si tento rok budete moci zakoupit žetony k jednotlivým dílnám dle vašeho výběru (množství žetonů je omezeno) a vstupné bude volné.

Těšíme se na vás!
SRPŠ ve spolupráci se ZŠ Pozděchov