školní ples

Rok se s rokem sešel, a tak se v pátek 28. února uskutečnil již 2. ročník školního plesu.

A že měl loňský ples mezi dětmi velký ohlas, všechny se netrpělivě těšily na ten nastávající. A také ovšem chtěly být krásné a elegantní, jak to na opravdovém plese bývá. Ochotné kadeřnice v průběhu celého odpoledne proměňovaly děti v elegantní mladé dámy a pány, a tak když se všechny ještě ustrojily do krásných šatů, mohl školní ples konečně začít.

Účast byla veliká. Na úvod děti předvedly své róby a krátce se představily ve slavnostní promenádě. Poté se střídala vystoupení žáků s mnoha zábavnými soutěžemi. Celou akcí nás opět provázela úžasná Jana Smrčková, která se postarala o příjemnou atmosféru a zajistila, aby se nikdo z hostů ani na okamžik nenudil.

Všechna vystoupení byla moc krásná a byla radost je sledovat. Pochvalu si zaslouží naši školkáčci, kteří roztančili celý sál písní "Dedina" od slovenské skupiny Ščamba a navodili tak plesovou atmosféru. Děti z tanečního kroužku, v kostýmech kovbojů, nám zase předvedly zdařilý country tanec. Vystoupení skupiny dětí, pod vedením Jany Smrčkové, na písničku Karla Gotta "Srdce nehasnou", bylo také úchvatné. Nakonec všechny mile překvapila dvojice dívek Deniska Kocurková a Eliška Štachová, které si své vystoupení nacvičily samy ve svém volném čase.

Mezi soutěžemi nechyběla dětmi nejoblíbenější židličkovaná, tanec s balónky a další zajímavé soutěže, např. přehazování kelímků, třídění lentilek podle barev, ...

Titul královny a krále plesu obhájili loňští vítězové - Tereza Vaňharová a Pavel Zicha. Nejlepším tanečníkem se stal prvňáček - Staník Polčák, který při tancování dokonce propotil celou košili. Nejlepší tanečnicí byla vyhlášena Gábinka Mišunová z mateřské školy. Došlo i na vyhodnocení výtvarné soutěže o vyrobení sněhuláka dle vlastní fantazie a fotografie se zimní tematikou, vyhlášené ve školním časopise. Vítězové dostali zajímavé ceny, na které přispěly obce Prlov a Pozděchov. Na památku jste si mohli odnést krásné fotografie z fotokoutku Honzy Rohlíka, který nám rovněž zajistil hudbu a doprovod DJ Kuby.

A jaký by to byl ples bez tomboly? Ta letošní byla díky rodičům a ostatním sponzorům obzvláště bohatá, a tak si snad každý odnášel domů nějakou tu cenu. Zvláštní poděkování patří všem maminkám, které nám ochotně napekly a pomohly s přípravou občerstvení, dále kadeřnicím Darině Čalové a Janě Hromadové, které v časové tísni dokázaly vykouzlit na hlavách nejen našich holčiček překrásné účesy. Společné díky patří ředitelce školy Ludmile Skanderové za to, že nás v této akci plně podpořila a také značným dílem pomohla.

Pomyslná fanfára patří paní vychovatelce Evě Smetanové, bez které by se myšlenka školního plesu nemohla nikdy uskutečnit.

Z výtěžku akce jsme přispěli poměrnou částí školce, družině a také dramatickému kroužku, který plánuje nakoupit zvukovou techniku.

Věříme, že jste se dobře bavili, děkujeme za vaši přízeň a už dnes se těšíme na přípravy dalšího ročníku.

 Gabriela Zichová, Jana Smrčková