Vánoce v Alcedu

V úterý 10.12. se 1.,2. a 3. třída vypravila do Vsetína na vánoční program. Po dlouhé cestě autobusem se děti nejprve nasvačily. Pak se zaposlouchaly do hraného příběhu o narození Ježíška v Betlémě, příchodu tří králů a významu obdarovávání druhých. Zazpívaly si s cimbálovou muzikou nejznámější české koledy.

Poté následovaly dílny lidových tradic. Jako první děti navštívily věštírnu. Kde si připomněly vánoční zvyky: krájení jablka, pouštění lodiček, házení přezůvek a ukládání kapří šupiny pod talířek. Největší ohlas mělo lití olova. Nebojte, protože je olovo jedovaté, byl použit cín. Uvidíme v následujícím roce, jestli se dětem povede dobře, budou šťastné nebo jim přibude nový člen v rodině.

Ve druhé dílničce se děti staly pekaři a cukráři. V kuchyňce vykrajovaly, ochutnávaly linecké a učily se připravit štědrovečerní stůl.   

V poslední dílničce dávaly srdce zvonečkům. A o tom, že se akce dětem velice líbila a bavila je, se můžete přesvědčit z fotodokumentace. 

Krásné Vánoce přeje Terezie Gilgová