zdraví dětem

Správně načasované téma "Zdraví dětem" přivezla lektorka v úterý 16.6.2019 našemu 4. a 5. ročníku. Kdy jindy se zamýšlet nad zdravím než v době Covidu? V médiích se vedly dlouhé debaty jak zabránit Covidu a posílit své tělo i mysl. Já sama jsem začala praktikovat 3 věci a tím je otužování, koupě a používání klíčící misky a konzumace raději domácích buchet než průmyslově vyráběných s přidanými konzervačními látkami. 

K zdravému životnímu stylu patří vhodné životní prostředí. To nám lektorka upřímně záviděla. Krásné lesy, čistý vzduch, spoustu malých rybníků u stavení. Prý kdyby někdy začala stavět, tak jedině u nás. 

Dalším důležitým bodem je vysoká pohybová aktivita. Při sportu se vyplavuje endorfin, hormon štěstí, který způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí a tlumí bolest. Děti mají spoustu kroužků jako tenis, hasičský kroužek, často jezdí na kole, v letních měsících i do školy. Za spokojené děti máme také obrovskou pochvalu. 

A co zdravá strava? Svačinky lektorka nezhodnotila, protože než se nadála, děti svačily na čerstvém vzduchu - na lavičkách. Ale stravu můžete posoudit sami. Jak se jim práce dařila uvidíte na fotografiích, kdy děti dostaly skupinový úkol, ve kterém měly vytvořit z novinových letáků dobrý příklad x špatný příklad snídaně, oběda či večeře. 

 T. Gilgová